Pokyny pre stravníkov

Vážení rodičia, milí stravníci,

od 2.9. 2015 v našej školskej jedálni dochádza k zmene elektronického systému odoberania stravy.
V jedálni je nainštalovaný elektronický systém výdaja a objednávania stravy s využitím osobných identifikačných čipov od asc, ktoré nahradia pôvodný systém „Doklady-jedáleň“ s kontaktnými čipmi DALLAS. Stravníkovi je čipový prívesok zapožičaný zdarma, prostredníctvom triedneho učiteľa.
Je neprenosný a oprávňuje vlastníka na odber jedného obeda. Samotný čipový kľúč okrem jedinečného kódu nenesie žiadnu informáciu. Všetky údaje o stravníkovi sú bezpečne uložené v programe ascAgenda. Stratu, či odcudzenie čipu je potrebné okamžite nahlásiť triednemu učiteľovi (resp. vedeniu školy), ktorý ho zablokuje. Stravník tak nepríde o cenu zakúpených obedov, ale bude si musieť zakúpiť nový čip. Stratený čip sa zablokuje a prípadný nálezca tak nezíska Vami zaplatené jedlo.
Čipový systém evidencie stravníkov slúži na zefektívnenie výdaja a objednávania stravy. Preto dávame na vedomie rodičom, ktorí majú záujem stravovať svoje dieťa v školskej jedálni informatívne pokyny.
Nový modul umožňuje škole zverejniť jedálny lístok, ako aj povoliť žiakom prihlasovať sa, alebo odhlasovať sa zo stravy. Rodičia tak môžu urobiť na www stránke alebo aj použitím mobilnej aplikácie.
Mobilnú aplikáciu - EduPage si môžete stiahnuť na: http://mobile.edupage.org alebo priamo vo svojom smartfóne prostredníctvom aplikácie Obchod play (Google play).
Škola možnosť odhlasovania rozšírila aj o evidenciu platieb. Systém je schopný automaticky predpísať žiakom mesačné platby, do ktorých započíta aj rozdiely z predošlých mesiacov. Následne je možné importovať bankové výpisy. Systém platby spáruje s predpismi a na požiadanie aj automaticky upozorní neplatičov emailom.
Chceme tak docieliť ucelený prehľad o stravníkoch, ako aj možnosť pre rodičov skontrolovať si stravovanie syna (dcéry) v školskej jedálni.
Každý stravník ŠJ musí mať vypísanú záväznú Prihlášku na stravovanie pre školský rok 2015/16, z tohto dôvodu sa mu obed automaticky prihlasuje na ďalší mesiac dovtedy, pokiaľ ho rodič NEODHLÁSI z aktuálneho dňa, mesiaca, alebo nezruší Prihlášku na stravovanie. Neodhlásené obedy si musíte zaplatiť.
Zo stravy sa odhlasuje DEŇ VOPRED osobne, telefonicky alebo internetom. Pri náhlom ochorení stravníka sa môžete výnimočne odhlásiť ráno do 7,00 hod. na tel.čísle 043/4510043 alebo osobne u vedúcej školskej jedálne.
Prihlášku na stravovanie pre školský rok 2015/16 si môžete vyzdvihnúť u vedúcej ŠJ, alebo stiahnuť zo stránky našej školy www.zskomnam.edu.sk v záložke Škola - Dokumenty.
Po prihlásení sa na stravu u vedúcej jedálne a vyplatení stravného sa zaktivuje činnosť čipového prívesku a stravník môže odoberať stravu tak, že pri výdajnom okienku priloží čipový prívesok ku snímaču.

Poplatky a platenie stravného

Platby za stravu od 2.9.2021

Denne                  Réžia                    Mesačný poplatok

MŠ – D+ O+ Ol                 1,54 €                   0,40 €                         38,80 €

MŠ -  D+ O                        1,28 €                   0,40 €                         33,60 €

ZŠ 1-4 roč.                       1,21 €                   0,40 €                          32,20 €

ZŠ 5-9 roč.                       1,30 €                   0,40 €                          34,00 €

V súlade s platnou legislatívou - Zákon 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní /školský zákon/ a o zmene a doplnení niektorých zákonov a podľa Doplnku č.1 Všeobecne záväzného nariadenia Mesta Námestovo č. 3/2008 o výške príspevkov v základných školách a školských zariadeniach, ktorých zriaďovateľom je Mesto Námestovo a podľa vyhlášky 330/2009 Z.z. § 3, odst.3 o zariadení školského stravovania sú ceny jedál od 01.9.2012 stanovené nasledovne:

Spôsob úhrady stravného

Platba za stravovanie bude realizovaná vždy predposledný týždeň v predchádzajúcom mesiaci. Stravné musí byť vyplatené vopred k 1. dňu v mesiaci a suma pripísaná na účet školskej jedálne.
Aby sme sa vyhli rôznym nedorozumeniam žiadame stravníkov a rodičov o včasné uhrádzanie stravného.

Stravné je možné uhradiť nasledovnými spôsobmi:
- trvalým príkazom
- bezhotovostným stykom – internetom banking
- poštovou poukážkou
- platbou v hotovosti v banke

Číslo účtu                       4041106010/5600
IBAN                               SK55 5600 0000 0040 4110 6010
Konštantný symbol         0308
Variabilný symbol           Identifikačné číslo stravníka
Špecifický symbol           meno a trieda žiaka

Bližšie informácie získate u vedúcej ŠJ.

Kontaktujte nas

Napíšte nám. Radi odpovieme.