09.12.2023

Beseda s hasičom

Dňa 6. decembra 2023 sa v priestoroch fyzikálnej učebne v ZŠ Komenského uskutočnila beseda s hasičom. Pán Vladimír Mrekaj srdečne prijal pozvanie od Janky Ivanovej, vedúcej hasičského krúžku na našej škole. Náš hosť nám v rámci predchádzania požiarom vysvetlil, na aké situácie si máme dať pozor, aby sme zabránili vzniku požiaru. Naši družinári už veľa informácií ovládali, a tak sa mohli aktívne zapájať do diskusie s pánom hasičom. Prezradil im, aké vlastnosti by mal mať uchádzač o hasičské povolanie. Významnú úlohu pri výkone tohto povolania  zohráva špeciálna hasičská technika, vďaka ktorej sa hasiči dostanú aj do menej prístupných terénov. Na dataprojektore deťom predstavil rôzne ukážky hasičských vozidiel, od štvorkoliek, cez dodávky, až po nákladné hasičské autá s vodnými delami a výsuvným rebríkom. Deti najviac zaujal špeciálny hasičský tank, ktorý sa dokáže dostať do najťažších terénov v horách, alebo zasahuje pri rozsiahlych povodniach. Prekvapením bolo, že toto moderné hasičské vozidlo je možné ovládať na diaľku bez vodiča a tak môže zasahovať aj uprostred toho najväčšieho požiaru. Vďaka tejto zaujímavej besede sme sa dozvedeli veľa nových informácií a najmä to, ako sa vyhýbať vzniku požiaru. Ďakujeme nášmu hosťovi a budeme dúfať, že k nám ešte niekedy zavíta.