Školský parlament

Fungovanie školského parlamentu je základným prejavom demokratizácie a humanizácie súčasnej modernej školy 21. storočia. A tak sme sa aj my rozhodli stotožniť sa s touto myšlienkou a pokúsiť sa ju efektívne realizovať aj v tomto školskom roku 2023/2024.

Poslanie parlamentu

1. Školský parlament sa bude riadiť Deklaráciou práv dieťaťa, z ktorej vyplývajú nasledujúce práva dieťaťa.
2. Prichádzať s návrhmi a podnetmi akcií v škole a aktívne sa podieľať na ich organizovaní.
3. Hľadať spoločné postupy pri organizovaní mimoškolskej činnosti žiakov.
4. Podávať a realizovať návrhy na zlepšenie prostredia školy a jej okolia.
5. Podieľať sa pri usmerňovaní nevhodného správania sa žiakov v škole i mimo nej.
6. Poskytuje možnosť vyjadrovať sa k aktuálnym žiackym problémom v škole.
7. Vylepšovať vzájomné vzťahy medzi žiakmi a učiteľmi. Prispievať k zavádzaniu prvkov demokracie a humanizácie pri vzájomnom kontakte učiteľa a žiaka, odstraňovať vzájomné nedorozumenia a predchádzať im.

Každý z členov školského parlamentu zložil nasledovný sľub, čím potvrdil spoluprácu a pomoc pri riešení problémov na našej škole:

Sľubujem, že vždy budem konať čestne v záujme triedy, ktorú zastupujem, aby som svojou prácou pomohol pri výchove, vzdelávaní a v zlepšovaní vzťahov medzi učiteľmi a žiakmi na škole.

Parlament a jeho členovia

Predseda: Klaudia Ďubašákov 9.C

Podpredseda: Kristína Feldmanová 8.A

Koordinátor: Mgr. Martina Feldmanová

Veríme, že spoločnými silami všetky situácie hravo zvládneme

Kontaktujte nas

Napíšte nám. Radi odpovieme.