Hornooravské plátenníctvo a modrotlač

Dokumentárny film našich šiestakov - Hornooravské plátenníctvo a modrotlač získal 1. miesto v celoslovenskej súťaži

Súťaž Odkiaľ som, spoznajme sa navzájom, vyhlásilo občianske združenie EDUSOC. Cieľom súťaže bolo podnietiť záujem žiakov o  históriu svojej komunity a miesta odkiaľ pochádzajú a prebudiť v nich hrdosť na svojich predkov.

Žiaci spracovali tému - Hornooravské plátenníctvo a modrotlač.  Projektu sa žiaci venovali od júna minulého roku, odkedy pátrali a zhromažďovali informácie o histórii modrotlače a plátenníctva. Podarilo sa nám uskutočniť aj interview s p. Hajdučíkom, vlastníkom unikátnej zbierky zachovaných kúskov, ktorý nám ju ochotne ukázal. Všetky nadobudnuté materiály sme spracovali do dokumentárneho filmu.

Prostredníctvom projektu sme sa vrátili v čase a dozvedeli sme sa množstvo informácii nielen o dnes už zabudnutom remesle, ale aj o živote ľudí v tomto období. Ďakujeme p. Hajdučíkovi a výhercom blahoželáme

Slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže si môžete pozrieť tu

Pozn.: ukážka filmu je od cca 35 min.