Hasičský krúžok

Mgr. Róbert Horan

Na našej škole už dlhé roky pracuje krúžok mladých hasičov pod vedením vychovávateľky Jany Ivanovej sa žiaci pravidelne stretávali na krúžkovej činnosti ,ale aj mimo krúžku na rôznych kultúrnych, športových, spoločenských aktivitách usporiadaných  mestom, školou, hasičmi a inými organizáciami v meste. Veľké ďakujem patrí hasičom,  ktorí mi pomohli pri nácviku niektorých hasičských disciplín.

Dobrovoľní hasiči pripravili pre deti rôzne zaujímavé akcie, či to už boli rôzne ukážky práce s hasičskou technikou, besedy o prvej pomoci a záchrane osôb z horiaceho územia, ukážky záchrany topiaceho  sa po prepadnutí ľadu na Oravskej priehrade kde si mali možnosť vyskúšať poskytnutie prvej pomoci na figuríne, ktorá predstavovala topiaceho. Dievčatá a chlapci spoločne pripravili pekný program, ktorým zabávali hasičov na hasičskom plese.

Ako veľké ďakujem za vynaloženú námahu vynaloženú pri tréningu môže byť umiestenie na okresnom kole v Liesku – 21.5.2016, kde chlapci obsadili  1. miesto a vybojovali si postup na majstrovstvá  kraja, ktoré sa konali v Zbyňove – 18.6.2016, kde obsadili 10.miesto. Dievčatá obsadili v okresnom kole vo Vitanovej 7. miesto.

Kontaktujte nas

Napíšte nám. Radi odpovieme.