Školský psychológ

Kto je školská psychologička na našej škole?

• Mgr. Dominika Briliaková

Kedy a kde ju zastihnem?

Pondelok 7:00-15:00
Utorok  7:00-15:00
Každú stredu v párny týždeň 7:00-15:00

Samozrejme po dohode aj v iný čas

Čo robí na našej škole?

Naša psychologička pracuje:

So žiakmi:

• skupinovo (s triednymi kolektívmi): pomáha žiakom v triedach pri budovaní vzťahov a vytváraní pozitívnej klímy v triede, pri riešení aktuálnych ťažkostí triedy (šikanovanie, vyčleňovanie z kolektívu, riešenie konfliktov) adaptácii nových žiakov na prostredie školy, pri voľbe strednej školy, venuje sa prevencii sociálno-patologických javov,
  • individuálne: žiakom so ŠVVP (špeciálnymi výchovno-vzdelávacimi potrebami), aj žiakom intaktným, pomáha pri ťažkostiach žiakov v učení (motivácia k učeniu, stres a strach zo školy, zo skúšania, zlepšenie spôsobu učenia sa, ťažkosti s koncentráciou pozornosti), pri ťažkostiach v osobnom živote (vzťahy s priateľmi, s rodičmi, učiteľmi, zvládanie stresu a záťaže, oblasť osobnostného rozvoja – sebavedomie, sebarozvoj).

Ale aj s rodičmi – môžete sa na ňu obrátiť sa v prípade potreby konzultácie výchovných či vzdelávacích problémov Vašich detí.

S pedagógmi: v procese integrácie žiakov so ŠVVP, spolupracuje so špeciálnou pedagogičkou, výchovnou poradkyňou a koordinátorkou prevencie,  ale aj so zamestnancami CŠPP, CPPPaP.

Školský psychológ je viazaný mlčanlivosťou a profesijným etickým kódexom.

Užitočné linky pre žiakov (ale aj pre rodičov):

Kontaktujte nas

Napíšte nám. Radi odpovieme.