girl boy
Rastiemie. Učíme sa. Športujeme. Vyhrávame. Rastiemie. Učíme sa. Športujeme. Vyhrávame.

Úspechy gymnastiek

Zlatá medaila pre naše gymnastky

Dievčatá zo športových tried zameraných na gymnastiku   sa 10. apríla  2018 zúčastnili v Rabči Gymnastického štvorboja.  Keďže išlo o kolektívnu súťaž,  dôležitá bola synchronizácia gymnastiek. Pre väčšinu  dievčat to bola gymnastická premiéra a bol to pre ne silný zážitok.  Tvrdý tréning v zostave na koberci, skoku, lavičke a cvičení na hrazde priniesol zaslúžený úspech. Dievčatá aj napriek malým skúsenostiam  zabojovali, zacvičili kvalitné zostavy s takmer úplnou  presnosťou  a s eleganciou. Odmenou bol pre našu školu víťazný zlatý pohár.

„Máme obrovskú radosť pri pohľade na naše gymnastky, ktoré v silnej konkurencii zvíťazili. Dievčatá si zaslúžia pochvalu, lebo ich cvičenie bolo na vysokej úrovni,“ povedala Monika Belicajová, trénerka športovej  gymnastiky.

Reprezentovali nás: Isabella Amighetti  5.C, Diana Brisudová 5.C, Alica Diková 5.C, Emma Gluchová 5.C, Janka Gvorová 5.C, Sabina Kubišová 5.C, Gabriela Zboňáková 5.C, Soňa Lipjaková 5.C, Dagmara Benčeková 6.C, Timea Trabalíková 6.C

Víťazný tím piatačiek, ktorý získal zlatú medailu: Isabella Amighetti, Diana Brisudová, Janka Gvorová, Sabina Kubišová, Gabriela Zboňáková.

Krajské kolo v gymnastickom štvorboji žiačok a žiakov základných škôl 2018

18.04.2018 sa v telocvični ZŠ s MŠ J.Vojtaššáka Zákamenné konalo krajské kolo v gymnastickom štvorboji žiačok a žiakov základných škôl 2018. V kategórii B sa gymnastky z našej školy  vo veľmi silnej konkurencií škôl zo Žiliny, Ružomberka, Liptovského Mikuláša, Dolného Kubína umiestnili na 4. mieste. Súťažilo sa v preskoku, akrobacii, cvičenie na lavičke a hrazde.

Reprezentovali: Isabella Amighetti, Diana Brisudová, Janka Gvorová, Sabina Kubišová, Gabriela Zboňáková

Sústredenie gymnastiek v Trenčíne

Vo februári 2019 sa naše žiačky Gabriela Zboňáková (6.C) a Barbora Mokošáková (5.C) s p. uč. Mgr. Monikou Belicajovou zúčastnili jednodňového denného tábora v gymnastickej hale v Trenčíne, ktorý viedla bývalá reprezentantka a olympionička Mgr. Mária Homolová. Dievčatá absolvovali dvojfázový tréning a zároveň si vymenili skúsenosti s gymnastkami z klubu PAVLO Trenčín. Veríme, že nadobudnuté skúsenosti využijú v nasledujúcich gymnastických súťažiach.

Súťaž v gymnastike : Zákamenská radosť 2018

V sobotu 26.5.2018 sa v Zákamennom  po šiesty raz veselilo. Gymnastický klub Zákamenné hostil v rámci už tradičnej gymnastickej súťaže ,, Zákamenská radosť)“ gymnastické kluby a základné školy venujúce sa gymnastike. Súťaže sa zúčastnilo vyše 105 gymnastiek a gymnastov. Konkurencia bola silná, ale naše gymnastky - K. Feldmanová, Gabriela Zboňáková, Janka Gvorová, Diana Brisudová, Sabína Kubišová, Izabella Amigetti, T. Tichoňová, Simona Ptačinová a Timea Trabalíková svojimi  výkonmi príjemne prekvapili hoci trénujú necelý rok pod vedením trénerky Mgr. Moniky  Belicajovej.

Kategória B /4.-6.ročník/ - 3. miesto Zboňáková Gabriela- ZŠ Námestovo, Komenského ul.

Družstvá : - 2.miesto  ZŠ Námestovo, Komenského ul.
(Gabriela Zboňáková, Janka Gvorová, Diana Brisudová, Sabína Kubišová, Izabella Amigetti)

Našim gymnastkám ďakujeme za odvahu a zúčastnenie sa na tejto súťaži a úprimne blahoželáme k dosiahnutým výsledkom a získaným medailám.

Gymnastický štvorboj je príležitosťou pre deti, ktoré majú rady pohyb

Dňa 11.4.2019 sa v Rabči uskutočnilo okresné kolo súťaže žiakov v gymnastickom štvorboji. Svoje gymnastické zostavy predviedli žiačky našej školy  a okolia.

Šikovné dievčatá z 5. a 6. ročníka si poctivo vybojovali 1. miesto, ktorým si zaručili postup do krajského kola. Dievčatám ďakujeme za reprezentáciu a držíme palce v krajskom kole.

Prvá súťaž za hranicami Slovenska

V dňoch 13.4 - 14.4.2019 sa v Rožňove pod RadhoštemČeskej republike konal I. ročník súťaže v športovej gymnastike žiačok. Našu školu reprezentovalo 12  dievčat, ktoré sa nestratili spomedzi 240 súťažiacich. Najviac sa darilo najmladšej žiačke Kristínke Feldmanovej, ktorá skončila na 9.mieste.

V druhej desiatke skončili Gabika Zboňáková, Dianka Brisudová, Barborka Polťáková, Isabella Amighetti, Sasha Madleňáková, Anetka Brisudová, Lenka Tarčáková, Barborka Mokošáková. Nechýbala spoločná večera, pódiový tréning a umelá horolezecká stena.

Naše gymnastky nás reprezentovali na krajskej súťaži

Koncom apríla 2019 si v Ružomberku porovnali svoje gymnastické zručnosti naše žiačky v gymnastickom štvorboji.  Dievčatá boli skvelé a predviedli kvalitné gymnastické výkony. Spomedzi piatich družstiev v kategórií B si domov odniesli zaslúžené 3. miesto.

Radosť z 3.miesta družstiev dievčat v športovej gymnastike

8. júna 2019 sa v Zákamennom konal VIII.ročník Zákamenskej radosti dievčat v športovej gymnastike jednotlivcov a štvorčlenných družstiev. Naše gymnastky nesklamali a v strednej kategórii žiačok 4. a 6. ročníka si vybojovali 3.miesto v zložení ( Gabriela Zboňáková, Diana Brisudová a Sabína Kubišová).

V tej istej kategórií sa na 5.mieste umiestnili Sasha Madleňáková, Sofia Sečová, Diana Jurigová a Kvetka Krivdová.

Mladšie žiačky 1.a 3. ročníka v zložení Kristínka Feldmanová, Barborka Polťáková a Nelka Jendroľová si vybojovali pekné 4.miesto spomedzi 10 družstiev.

Najlepšie jednotlivkyne: Gabriela Zboňáková – 4.miesto, Diana Brisudová – 6.miesto, Isabella Amighetti- 6.miesto

V druhej desiatke sa umiestnili: Nelka Jendroľová, Sasha Madleňáková, Sofia Sečová, Kvetka Krivdová, Kristína Feldmanová, Barborka Polťáková, Diana Jurigová, Emma Gluchová a Alica Diková.

Po prvýkrát zastúpenie vo všetkých kategóriách v gymnastickom štvorboji a postup do krajského kola v kategórii B

Dňa 13.2.2020 sa konalo okresné kolo v gymnastickom štvorboji. Naše najmladšie gymnastiky sa vôbec nestratili v kategórií (1.-4. ročníka). Veľmi pekné výkony podali naše malé prváčky, ktoré podali výborné výsledky na hrazde. Družstvo v zložení Alexandra Huľová, Zoja Jurkuľáková, Vanessa Gogoláková, Barbora Polťáková a Kristína Feldmanová sa umiestnili na 3.mieste .

Najlepším jednotlivcom v kategórií A sa stala Barbora Polťáková , ktorá si vybojovala 1.miesto spomedzi 40 gymnastiek.

V kategórií B sa po celý čas odohrávalo napätie, nakoľko družstvá boli veľmi vyrovnané. Napokon si postup do krajského  kola vybojovali Diana Brisudová, Gabriela Zboňáková, Sabína Kubišová, Angelína Jančová a Barbora Mokošáková.

Najlepším jednotlivcom sa stala Diana Brisudová, ktorá si vybojovala 1.miesto.

V kategórii C sme vedeli, že nám bude patriť posledné miesto, nakoľko pre zdravotné problémy nám nenastúpila Alica Diková a Dagmar Benčeková. Aj napriek tomu sa dievčatá nevzdali a podali veľmi pekné výkony.

4. miesto pre Tímeu Trabalíkovú, Simonu Ptáčinovú a Isabellu Amighetti.