O nás

Hlavnou myšlienkou pri založení škôl bola túžba vzdelávať a posúvať vpred záujemcov o štúdium.
Škola tu bola a je na to, aby deti, mládež a zrelí ľudia mali  možnosť dostať sa do správnych pedagogických rúk. Na našej škole sa máte možnosť stretávať s progresívnymi a tvorivými učiteľmi, ktorí okrem toho, že veľa naučia, vytvoria priestor na sebarealizáciu, samostatné objavy a tvorivosť. Snažia sa žiakov najmä pochopiť, poradiť im a byť nápomocní vo chvíľach, keď to najviac potrebujú. Počas vyučovacieho procesu naši učitelia vytvárajú príjemnú atmosféru v triedach, čoho najväčšou odmenou je úsmev na tvárach spokojných detí.  Súčasťou nášho tímu sú aj pani asistentky, ktoré pomáhajú najmä deťom s výchovno-vzdelávacími problémami. Taktiež sú veľkou oporou a pomocou zahraničným študentom, ktorých je v poslednom čase na našej škole čím ďalej viac. Jazyková bariéra nie je pre našich pedagógov problémom.

Hlavné zameranie výchovno-vzdelávacej činnosti  školy smerujeme k príprave žiakov na život, ktorý od nich vyžaduje, aby boli schopní kriticky a tvorivo myslieť a účinne riešiť problémy.

Riadime sa mottom J. A. Komenského:
„Žiak  nie je nádoba, ktorú  treba naplniť, ale pochodeň, ktorú treba zapáliť.“

Kontaktujte nas

Napíšte nám. Radi odpovieme.