Celoslovenská kampaň Červené stužky

Tento rok sme sa prvýkrát zapojili do kampane Červené stužky. Kampaň sme odštartovali informačnou nástenkou o AIDS. Naši deviataci sa zapojili do výtvarnej súťaže Logo pre Červené stužky, ale najskôr sa s problematikou AIDS/HIV zoznámili prostredníctvom prezentácie na hodinách NBV a SJL.  Na 1. december sme mali pripravenú rozhlasovú reláciu a naši šiestaci vyrábali stužky pre celú školu.  Bohužiaľ z dôvodu náhleho zatvorenia školy sme tento plán nemohli uskutočniť. 1. december sme si teda pripomenuli v online priestore. Žiaci 6. – 8. ročníka si pozreli prezentáciu so základnými informáciami o tejto zákernej chorobe, deviataci si pozreli film Anjeli.

Tešíme sa, že sme aspoň takouto formou mohli vyjadriť podporu ľuďom žijúcim s HIV/AIDS a zároveň si uctiť pamiatku vyše 36 miliónov obetí, ktoré si tento vírus doposiaľ vyžiadal.