Čitateľský maratón

Čitateľský maratón 📖

Projekt „Čítajme si“ realizuje Linka detskej istoty s významnou podporou Ministerstva školstva. Cieľom podujatia je zapojiť čo najväčší počet detí do tejto aktivity, motivovať ich k čítaniu kníh a k pravidelným návštevám knižníc. V týždni od 18. do 22. marca  2024 sa koná už 15. ročník tohto maratónu. V našej školskej knižnici aj v jednotlivých triedach sa čítalo počas celého vyučovania hneď v pondelok. Do aktivity sa zapojili všetci žiaci 1. stupňa. Čítali a počúvali sme rozprávky aj príbehy zo života detí a zvierat. Naši čitatelia svojím podpisom potvrdili absolvovanie maratónu a na pamiatku si odniesli záložku do knihy.