Exkurzia v LKT Trstená

Tretí septembrový týždeň naši šiestaci okrem exkurzie v Juráňovej doline absolvovali aj exkurziu v závode  LKT Trstená, pokračovateľa výroby lesných kolesových traktorov - bývalý závod ZŤS Trstená. Žiaci mali možnosť prezrieť si kompletný proces výroby od delenia materiálu, cez zvarovňu, obrábanie, náter až po konečnú montáž traktora. Pán Michal zodpovedal mnohé zvedavé otázky detí a umožnil všetkým žiakom previesť sa v “čertvo” vyrobenom traktore. Žiakom sa exkurzia veľmi páčila a hneď na druhý deň si ju chceli zopakovať…….

A ak raz uvidíte v lese pracovať ružový traktor, tak to určite bude traktor vyrobený na zakázku pre našu Karmen J.