Finančný päťboj - prípravné stretnutie

Dňa 28.4.2023 sa v rámci projektu Kultúra nad zlato konalo v priestoroch Gymnázia Antona Bernoláka v Námestove prípravné stretnutie  pod názvom Finančný päťboj. Stretnutia sa zúčastnilo sedem škôl z okresu Námestovo.

Našu školu zastupovala trieda 7.A. Po úvodnej prednáške o jednoduchom a zloženom úrokovaní sa žiaci pustili do zábavného kvízu  cez vzdelávaciu platformu Kahoout!  Jakub Piták  získal 3. miesto. Po kvíze boli súťažiaci rozdelení do tímov a čakalo ich  riešenie 6 úloh z oblasti finančnej gramotnosti. Tí najrýchlejší boli odmenení. Opäť zabodovala aj naša škola. Tím v zložení Jakub Piták, Vlastimil Ratulovský a Ondrej Škombár obsadil 3. miesto. Poslednou disciplínou bola tvorba plagátu na vybranú tému. Hoci sa porota zložená v vyučujúcich pozvaných škôl nezhodla na víťazovi z našej školy, naši žiaci vytvorili originálne a krásne projekty. Vo svojich prácach naplno ukázali svoju tvorivosť, nápaditosť, spoluprácu, ale hlavne odvahu, ktorú potrebovali na pódiu, keď projekt prezentovali pred ostatnými súťažiacimi. Víťazom  blahoželáme!

Veríme, že všetci zúčastnení zažili príjemný deň plný nových zážitkov a poznatkov.

Už teraz sa tešíme na skutočnú súťaž Finančný päťboj, ktorá sa uskutoční 2. júna 2023.