Marec mesiac knihy

Marec je výnimočný mesiac, pretože sa slávi ako mesiac knihy a čítania. Počas marca sa konajú rôzne podujatia knižníc a kníhkupectiev, ktoré sú určené pre čitateľov. Ich cieľom je vzbudiť záujem o knihy a motivovať ich k čítaniu. Aj medzi nás do ŠKD zavítala pani učiteľka Mgr. Marika Vojtašáková a jej žiačka Anetka Svajčíková zo Základnej umeleckej školy Ignáca Kolčáka Námestovo. Pani učiteľka nám prečítala z knihy Modré srdce od Marty Hlušíkovej a Anetka svojím prednesom tento príbeh zakončila. Žiakom sa príbeh veľmi páčil a tešia sa na ďalšie stretnutie.