Prianie pre starkých

Aj napriek svojim šedinám, vždy budeš pre nás jediná.

Aj napriek Tvojim vráskam, hreje Ťa naša láska.

Prajeme Ti, milý starký, starká, nech Ťa sila neopúšťa,

nech Ti stále slúži zdravie, či je deň a či noc hustá.

Od decembra 1990 je mesiac október vyhlásený za Mesiac úcty k starším. Úcta k starším by mala byť samozrejmosťouv rodine, v práci, v dopravných prostriedkoch, no proste všade. K tomu sa snažíme viesť deti v školskom klube. Aby dokázali oceniť celoživotné skúsenosti a cenné rady starých rodičov, ktorými obohacujú život celej rodiny. Venujme imčas, úsmev, vľúdne slovo a to nielen počas októbra. V rámci našich klubových aktivít žiaci rozprávali o svojich starých rodičoch, o tom čo pre nich robia a čo s nimi zažívajú. Deti zhotovili nielen pre svoju babku a dedka, ale aj pre starkých z Centra sociálnych služieb v Námestove malý darček. Okrem hudobného vystúpenia s heligónkou im žiaci priniesli aj „šálkové pozdravy“ s krásnym veršíkom a vrecúškom rakytníkového čaju na imunitu. Aspoň takto si spomenuli na nich a popriali im hlavne veľa zdravia a životnej energie. Tešíme sa na ďalšie stretnutie!