13.11.2022

Prírodovedno – enviromentálna výchova

V rámci prírodovedno – enviromentálnej výchovy sme si s deťmi priblížili separovanie odpadu. Jedným z veľmi dôležitých je bioodpad a kompostovanie. Biologicky rozložiteľný odpad (bioodpad) predstavuje najväčšiu zložku komunálneho odpadu – až okolo 45 %. Preto jeho triedením a kompostovaním dokážeme podstatne znížiť množstvo zmesového odpadu. Zároveň si z bioodpadu vyrobíme hodnotné hnojivo – kompost, ktorým vrátime živiny do pôdy a zlepšíme jej vlastnosti (zadržiavanie vody, prevzdušnenie). Deti zo školského klubu si to mohli vyskúšať.