30.11.2006

Projekt "FIT učiteľa"

Využitie IKT vo vyučovacích predmetoch – funkčná gramotnosť pedagogických zamestnancov v informačných technológiách.

Ide o rozsiahly projekt, ktorého cieľom je preškolenie každého učiteľa v danej oblasti. Vzdelávania sa môžu zúčastniť pedagogickí zamestnanci základných a stredných škôl, ktorých pracovnou náplňou je výučba žiakov alebo študentov.

Úspešné absolvovanie vzdelávania poskytne certifikované vzdelanie v oblasti používania informačno-komunikačných technológií vo vyučovacom procese.

Program ďalšieho vzdelávania učiteľov základných a stredných škôl v oblasti funkčnej gramotnosti v IKT je nadstavbou projektu vzdelávania učiteľov PIRŠ realizovaného s podporou projektu INFOVEK. Cieľom je zabezpečiť základné kompetencie v oblasti integrácie moderných informačných technológií do vyučovania pre každého učiteľa v regionálnom školstve.

Trvanie projektu:  8/2006 – 11/2008

Viac sa dozviete na www stránke projektu.