Projekt „Inkluzívne vzdelávanie v Základnej škole Námestovo“

Vďaka podpore Európskej únie od februára 2018 na našej škole začíname realizovať projekt s názvom „Inkluzívne vzdelávanie v Základnej škole Námestovo“ .

Projekt je zameraný na prípravu a realizáciu inkluzívneho vzdelávania vo výchovno-vzdelávacom procese.

Cieľom projektu je zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov. Tento cieľ bude napĺňaný prostredníctvom dvoch hlavných aktivít:

• Inkluzívne vzdelávanie v Základnej škole Námestovo - aktivity zamerané na zlepšenie školskej úspešnosti žiakov vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami
  • Podpora inklúzie v Základnej škole Námestovo - skvalitňovanie diagnostikovania a rediagnostikovania detí a žiakov s cieľom predchádzať neodôvodnenému odkladaniu začiatku plnenia povinnej školskej dochádzky, školskej neúspešnosti detí a ich zaraďovaniu do špeciálnych tried a škôl

Projekt bude realizovaný za pomoci novoprijatých odborníkov pre inkluzívne vzdelávanie – pedagogickí asistenti (2 osoby na plný úväzok), školský psychológ (1 osoba na polovičný úväzok) a špeciálny pedagóg (1 osoba na plný úväzok).