Slávik Slovenska

Dňa 21.3.2023 prebehlo školské kolo Slávika Slovenska, ktoré ukončilo výber súťažiacich jednotlivých tried na postup do okresného kola. Speváci v 3 kategóriach vystúpili s ľudovými piesňami, ktoré potešili nielen žiakov - poslucháčov, ale aj samotnú porotu. Milým prekvapením bolo početné zastúpenie chlapcov , z ktorých niektorí získali aj ocenenie. A tu sú prvé 3 miesta každej kategórie:

I. kategória (1.-3.roč.): 1. miesto: Ján Michaliga 3.B /postup do okresného kola/

2. miesto: Nikola Ďubašákova 3.A

3. miesto: Martin Krivda 2.A, Martin Smataník 2.A

II. kategória (4.-6.roč.): 1.miesto: Melisa Gluchová 5.A / postup do okresného kola/

2. miesto: Filip Krupa 5.A

3. miesto: Amália Puváková 6.A

III. kategória (7.-9.roč.): 1.miesto: Marianna Matejčíková 9.C /postup do okresného kola/

2. miesto: Anna Rusnáková 7.B

3.miesto: Klaudia Ďubašákova 8.C

Ďakujeme všetkým súťažiacim a víťazom prajeme veľa úspechov v ďalšom postupovom kole.