Slávik Slovenska 2023

Záver školského roka zakončila naša žiačka Marianna Matejčíková účasťou na celoslovenskom národnom kole speváckej súťaže Slávik Slovenska 2023. Finále prebehlo 28. júna 2023 v koncertnej sieni Slovenského rozhlasu v Bratislave. V III. kategórii, v ktorej Marianna vystupovala sa stretlo 8 finalistov z celého Slovenska. Speváci očarili porotu svojim spevom, krásnym ľudovým krojom.Ale hlavne to bola súťaž, kde hlavné ceny vyhrali najlepší z najlepších. Naša žiačka zaspievala piesne ozaj krásne, od srdca a domov si okrem nositeľa čestného titulu „laureát“ Slávika Slovenska 2O23 odniesla veľa nových skúsenosti, krásnych zážitkov aj spomienok na stretnutie s osobnosťami ako Peter Dvorský, Mária Čírová s dcérou či folklórna skupina Polun. Marianna, ešte raz ďakujeme a nech ti to spieva.....