Vandrovanie Oravou

Na pozvanie Mestskej knižnice v Námestove sa naši žiaci dňa 12.9.2023 zúčastnili hudobného a výtvarného workshopu v rámci podujatia Vandrovanie Oravou.

Žiaci si mohli vypočuť pútavé rozprávanie gajdošského majstra Drahomíra Daloša z Oravskej Polhory, ktorý vo svojej dielni vyrába fujary a píšťaly. Pravdaže nechýbali ani hudobné ukážky, ktoré malých poslucháčov aj roztancovali.

Program pokračoval tvorivou aktivitou, ktorú viedla Mgr. Zlatica Staníková zo Základnej umeleckej školy Ignáca Kolčáka. Deťom porozprávala o ľudových motívoch zdobenia trstenskej keramiky a priniesla im drevené píšťalky, ktoré si vyzdobili akrylovými farbami a odniesli domov ako darček.

Srdečne ďakujeme za pozvanie a spoločne strávený čas, keď sme sa mohli spolu zabaviť a niečo nové naučiť!