13.11.2022

Vedomostný kvíz

Prostredníctvom vedomostných súťaží a kvízov si žiaci v ŠKD overujú nadobudnuté vedomosti z matematiky, prvouky, slovenského jazyka, či iných vyučovacích predmetov. Dôležitou súčasťou týchto kvízov je práca v skupine, pri ktorej sa deti učia spolupracovať a vzájomne si pomáhať. Jednotlivé skupiny sú vytvorené losovaním žiakov. Skupinu tvoria 4 členovia, ktorí si spomedzi seba určia kapitána, ktorý bude za nich písať odpovede. O umiestnení na prvých troch miestach rozhoduje rýchlosť vypracovania, ako aj správnosť odpovedí. Odmenení sú však všetci žiaci za ich odvahu, šikovnosť a vedomosti.