Všetkovedko

Koncom novembra sa aj naša škola zapojila do vedomostnej súťaže Všetkovedko a Expert geniality show. Výsledky a úspešnosť budú známe až 21. decembra 2023.

V sekcii VŠETKOVEDKO sa zúčastnilo 21 žiakov. A v sekcii EXPERT súťažilo 19 žiakov.

VŠETKOVEDKO je celoslovenská vedomostná súťaž pre žiakov 1. – 4. ročníka základných škôl.

Cieľom súťaže je:

• dať deťom šancu predviesť, čo všetko už vedia o svete,

• dopriať im radosť z hry, súťaženia a úspechu,

• dať im možnosť získať skúsenosti a zručnosti, ktoré budú veľmi potrebovať pri rôznych testovaniach či pri prijímacích pohovoroch,

• overiť, ako sa dokážu v správnej chvíli sústrediť a podať čo najlepší výkon.

VŠETKOVEDKO obsahuje otázky zo všetkých oblastí, s ktorými sa žiaci príslušnej vekovej kategórie doteraz stretli a čo sa doteraz v škole učili. A aj z toho, čo v danom veku môžu odpozorovať zo sveta okolo nich.

EXPERT geniality show je vedomostná súťaž pre žiakov 5. – 9. ročníka ZŠ a všetkých typov stredných škôl.

Cieľom súťaže je:

• dať každému možnosť predviesť vedomosti v oblasti, ktorá ho baví,

• naučiť žiakov pozrieť sa na riešenie problémov aj z iného uhla, než sú zvyknutí zo školy a motivovať ich aj k ďalšiemu rozširovaniu svojich vedomostí,

• pomôcť im naučiť sa podať výkon v určenom čase, pracovať s odpoveďovými hárkami. Tieto skúsenosti využijú pri dôležitých testovaniach alebo na maturitných skúškach.

• EXPERT5;6 – dané témy : Ako funguje svet; Päť jazykov kultúry

• EXPERT7;8;9 – výber 2 tém : Od Dunaja k Tatrám, Mozgolamy; Svetobežník, Tajomstvá prírody, Do you speak English?; Góly, body,sekundy